Cocktail

Národní park Yellowstone

Když se řekne "americký národní park", většině lidí se vybaví přísní rangeři s typickými klobouky na hlavě a v terénních autech, mlsní medvědi, kterým vévodí mazaný Méďa (Yogi Bear), to vše v koloritu rozervaných skal, divokých vodopádů a mohutných Douglasových jedlí. Vítejte v Yellowstonském národním parku. Yellowstonský národní park se na prioritním místě lidem vybavuje zcela po právu - do celosvětové historie vstoupil jako první rozsáhlá oblast, kterou se americká vláda rozhodla chránit "před lidmi a pro lidi", a to už roku 1872.

Lesy parku jsou tvořeny borovicemi, smrkem Engelmanovým či jedlí běloplodou, případně douglaskou tisolistou. V yellowstonském ekosystému se pohybuje 300 až 400 kusů medvěda grizzlyho. Při návštěvě parku není možno vynechat Yellowstonský velký kaňon, v němž řeka Yellowstone River žene monumentální vodopády do Yellowstonského jezera. V jeho okolí se objevuje největší množství geotermálních jevů. Jejich počet je okolo deseti tisíc. Velkou atrakcí jsou otvory v zemi, z nichž dýmají horké sopečné plyny, dále horké prameny, bahenní sopky a gejzíry. V parku vyvěrá 60 procent gejzírů celého světa.

Snadná cesta k parku je po silnici Grand Loop Road. Park má několik oficiálních vchodů. Severní vstup je veden od obce Gardiner, západní vchod je z města West Yellowstone, z jihu se lze parku dostat od obce Jackson, východní část parku začíná nedaleko města Cody. V parku se nalézá několik dobře vybavených kempů. Ceny v nich se pohybují od 10 do 12 dolarů za stan a noc. Je nutno místo v kempu předem rezervovat. Informační a návštěvnická střediska jsou v sezoně otevřena denně. Pro vstup a vjezd do národního parku je potřeba povolení, které lze zakoupit v informačních centrech. V oblasti je samozřejmě množství hotelů, motelů a penzionů s možností ubytování za různé ceny.

Doporučujeme

Partneři

ESO travel

Nalézt nabídku aktuálních zájezdů do národních parků v USA můžete na této stránce na webu CK ESO travel – specialisty na dovolenou do USA a původcem obsahu tohoto webu.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@narodni-parky-usa.cz